Małe biuro na start- gdzie takiego szukać?

Z pewnością, znalezienie pierwszego biura na start dla firmy nie jest łatwym zadaniem. Świeżo upieczeni przedsiębiorcy bowiem bardzo często obawiają się zbyt wysokich kosztów miesięcznych, jakie wiążą się z takim wynajmem. Trzeba przecież wziąć pod uwagę, że będą to regularne koszty, które już zawsze trzeba będzie brać pod uwagę, a przynajmniej- przez cały czas trwania zawartej umowy o wynajem. Jednakże, czasem taka przestrzeń dla firmy jest bardzo potrzebna. A ponieważ trzeba iść na przód i nie bać się wyzwań- najlepiej dać sobie odpowiednią ilość czasu na to, aby znaleźć lokal, który będzie nam odpowiadał pod każdym względem.

Zacznijmy od przygotowania listy

Kwestią oczywistą jest to, że biura mogą być różne, a i dostępne lokale mogą się bardzo między sobą różnić. Biorąc pod uwagę, że możemy nie dysponować nieograniczonym budżetem- najprawdopodobniej wynajem biur będzie się dla nas wiązał z tym, że będziemy musieli pójść na jakiś kompromis, a tym samym- z czegoś zrezygnować. Możemy zacząć od przeglądania różnego rodzaju ofert, zobaczyć jakie ceny oferują nam popularne lokalizacje z przestrzenią dla firm na przykład w Krakowie- może to być chociażby Herbewo. Wszystko to jednak powinno doprowadzić nas do konkluzji, że musimy przygotować sobie listę najważniejszych dla nas aspektów takiego lokalu, na które będziemy zwracać uwagę w pierwszej kolejności. Może to być preferowana przez nas okolica, wielkość lokalu, jego układ i wyposażenie, wygląd budynku, w ramach którego lokal jest dostępny, a może niska cena wynajmu. Analogicznie, warto byłoby też zrobić listę rzeczy, na których zależy nam najmniej i które jesteśmy w stanie poświęcić.

Cenę zawsze warto jest negocjować

W negocjacjach naprawdę nie ma nic złego, a może się okazać, że uda się nam mocno obniżyć cenę najmu. Aby jednak móc negocjować, trzeba się wybrać na oględziny lokalu, a następnie już podczas tych oględzin, bardzo szczegółowo analizować elementy wykończenia i wyposażenia. Każdy element może być bowiem naszą kartą przetargową w negocjacjach. Z drugiej strony, dokładne oględziny są też ważne dlatego, że nikt nie lubi kupować kota w worku. Najlepiej jest więc od samego początku wybierać świadomie. Szczególną ostrożność i rozwagę powinniśmy też zachować podczas podpisywania umowy. Jej przeczytanie ze zrozumieniem jest absolutną podstawą, jeśli jednak jakiś zapis nie będzie się nam do końca podobał- również powinniśmy zwrócić na to uwagę i taką sytuację negocjować. Warto wiedzieć, że znacznie bardziej skłonni do negocjacji są właściciele lokali, które już od dłuższego czasu są ogłoszone pod wynajem, ale jeszcze nikt zainteresowany się nie zdecydował.

Potrzebujesz wynając biuro? Sprawdź: https://www.herbewo.krakow.pl/