Meble biurowe a ergonomia pracy

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest ergonomia w codziennej pracy. Choć nieergonomiczne stanowisko nie odbije się na naszym zdrowiu w sposób natychmiastowy, to możemy doświadczyć problemów po wielu latach. Mowa tu o problemach z kręgosłupem, ciśnieniem krwi, wzrokiem, a także coraz częściej u młodych ludzi, ze stawem nadgarstkowym. Czasem wystarczy delikatna regulacja fotela biurowego i możemy odczuć ogromną ulgę i poprawić sobie komfort pracy. W innych przypadkach będzie konieczna wymiana mebli biurowych, jednak pamiętajmy, że zdrowia na starość nie kupimy. Co jest w takim razie najważniejsze przy wyborze mebli gabinetowych?

Ergonomiczny fotel biurowy podstawą zdrowej pracy!

W praktycznie wszystkich biurach praca odbywa się na siedząco. Zwykle spędzamy w niej 160 godzin lub więcej, co daje liczbę prawie 2000 godzin rocznie! Taka ilość czasu spędzanego w pozycji siedzącej może mieć duży wpływ na nasz kręgosłup. Z tego też powodu warto zadbać o zdrowie nasze i naszych pracowników. Ergonomiczny fotel biurowy powinien być regulowany w każdym aspekcie. Podstawą jest tu regulacja wysokości. Fotel biurowy powinien być ustawiony tak, abyśmy mogli swobodnie położyć nasze stopy na płasko na podłodze. Problem będą tu miały osoby niższe, które obniżywszy fotel do tego stopnia, będą miały problemy z odpowiednim ułożeniem rąk. Te bowiem powinny zginać się w łokciu mniej więcej w linii prostej i opadać swobodnie na podłokietniki. W takim wypadku warto dokupić podnóżek i usiąść wyżej. Nasze plecy powinny być oczywiście proste a głowa opierać się o dopasowany zagłówek. 

Ergonomiczne meble gabinetowe do twojego biura

Co w takim razie z pozostałymi meblami gabinetowymi w twoim biurze? Warto tu zadbać o odpowiednio duże biurko o dopasowanej wysokości. Jest to zwykle około 75 cm, jednak dla wysokich osób może to być nawet 80 lub 85 cm. Z tego też powodu warto kupić biurko z możliwością regulacji wysokości. Dzięki temu dopasujemy je co do centymetra. Jeśli chodzi o pozostałe meble gabinetowe, to dobrze jest kupić cały dopasowany do siebie zestaw. Przemyślany projekt pozwoli na wygodną i komfortową pracę. 

Meble biurowe, które docenią twoi pracownicy

Czasem ważniejsza od kolejnej podwyżki jest poprawa komfortu pracy. Na nic przekonywanie pracowników licznymi benefitami, kiedy ulepszenia wymaga tak podstawowe przecież stanowisko pracy. Nieodpowiednie meble biurowe mogą skutecznie zniechęcać do pracy. Dlatego tak ważne jest zadbanie o tę kwestię. Jeśli nie chcemy wydawać fortuny na wyposażenie biura, to rozważmy kupno ergonomicznych mebli bez dodatkowych regulacji. Nawet najtańszy ergonomiczny fotel biurowy z regulacją wysokości i z biurkiem o odpowiedniej wysokości na pewno polepszy komfort pracy każdego pracownika. To z kolei przełożyć się może na lepsze relacje w firmie czy nawet na wzrost efektywności. Ergonomiczne i eleganckie meble biurowe to także wyznacznik pewnego rodzaju prestiżu i wywieranie dobrego wrażenia na gościach i nowych pracownikach.