Na jaki rodzaj spółki powinniśmy się zdecydować?

Jeśli chodzi o rodzaje spółek, z jakimi możemy spotkać się w Hiszpanii, są one bardzo zbliżone do tych, jakie są dostępne także w Polsce. Być może ułatwi nam to zorientowanie się, jaka zasada rządzi każdą z takich spółek i który jej wariant będzie najlepszy w naszym przypadku. Przede wszystkim, spółka w Hiszpanii jest alternatywną możliwością dla założenia jednoosobowej działalności gospodarczej. W zależności od rodzaju spółki, wymaganych jest przynajmniej dwóch wspólników, a w przypadku spółki akcyjnej- nawet trzech akcjonariuszy. Stawka podatkowa dla spółek, jaka obowiązuje obecnie wynosi 25%.

Zdecydowanie najłatwiej jest w Hiszpanii zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która też w praktyce cieszy się zdecydowanie największą popularnością. Jest to idealna spółka na start, w przypadku której wspólnicy odpowiadają za działalność spółki tylko do wysokości wniesionego do niej kapitału- oznacza to, że nie odpowiadają za spółkę swoim majątkiem prywatnym.

Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?

Ze względu na fakt, że jest to najpopularniejszy i najchętniej wybierany rodzaj spółki, w roku 2003 wprowadzono jej jeszcze bardziej uproszczoną wersję dla nowych przedsiębiorców, która to wersja posiada maksymalnie krótki czas potrzebny na stworzenie podmiotu. Warto jednak wiedzieć, że taki rodzaj spółki dedykowany jest raczej małym oraz średnim firmom, a minimalny kapitał zakładowy, który wnosi się w postaci udziałów wspólników w formie środków pieniężnych wynosi 3006 euro, a w wariancie dla nowych przedsiębiorstw 3012 euro. Jak się okazuje, w tym wariancie spółkę może założyć jedna osoba prawna, ale może to być też kilku wspólników- w wariancie dla nowych przedsiębiorstw do pięciu osób. Teoretycznie chodzi o to, że istnieje możliwość wykonania rejestracji w SLNE już w 24 godziny. Jest to czas liczony od momentu przedłożenia elektronicznej umowy spółki, która została uwierzytelniona w obecności notariusza. Umowę tą składa się do hiszpańskiego Rejestru Handlowego. Oznacza to, że rejestracja takiego podmiotu w praktyce oznacza minimum formalności.
https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/kontakt-z-biurem/