W co inwestować w 2020 roku?

Dysponując większą kwotą pieniędzy można zastanawiać się, w co moglibyśmy zainwestować, aby nasze pieniądze same się pomnażały. W końcu alternatywą jest sytuacja, kiedy leżą sobie po prostu schowane gdzieś w kopercie i absolutnie nic się z nimi nie dzieje, a my tracimy szansę na zysk. Dlatego też tak wiele osób interesuje się tym, w co inwestować w 2020 roku, aby była to bezpieczna inwestycja, ale też taka, dzięki której naprawdę uda się nam coś zyskać. Warto rozważyć przynajmniej kilka opcji i wybrać taką, która naszym zdaniem jest najbardziej stabilna i najbardziej interesująca.

Inwestycja w lokaty bankowe- tradycyjny sposób lokowania oszczędności

Warto zauważyć, że poprzez inwestowanie w lokaty w pewien sposób chronimy swój kapitał przed inflacją. Nasze środki są wówczas w bezpiecznym miejscu, a to, jaki bank wybierzemy zależy głównie od naszych preferencji. Warto mieć jednak taką świadomość, że na lokatach bankowych raczej dużo nie zarobimy, gdyż ich oprocentowanie zazwyczaj oscyluje w granicach 2-2,5% w skali całego roku, co zazwyczaj oznacza sumę podobną do tej, jaka wiąże się z inflacją występującą na przestrzeni lat. Lokaty są więc polecane może nie jako sposób pomnażania oszczędności, ale jako dobry sposób na zabezpieczenie swojego kapitału.

Inwestycje w wirtualne waluty

Bardzo wiele mówi się o wirtualnych walutach, na czele których pojawia się Bitcoin. Pamiętajmy jednak, że jego przyszłość nie jest jednak stabilna, a inwestowanie w taki sposób wymaga już od nas pewnej wiedzy. Znajdziemy bowiem przykłady ludzi, którzy już na ten moment mogą powiedzieć, że dorobili się na Bitcoinie fortuny oraz wiele przypadków osób, które w ten sposób sporo straciły. Mówi się jednak o tym, że kryptowaluty mają ogromny potencjał rozwojowy i będą ciągle iść do przodu. Jest to więc inwestycja przyszłości.

Inwestowanie w złoto

Jest to dość popularny sposób lokowania swoich oszczędności w tym kruszcu szlachetnym. Ogólnie uważa się, że złoto gwarantuje stabilny wzrost w dłuższym wariancie czasowym, trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób inwestować i jak kupować złoto inwestycyjne- chociażby w postaci sztabek czy monet. Obecnie, analizując prognozy na nadchodzący rok 2020, możemy mówić raczej o pozytywnych trendach, z których z pewnością warto skorzystać. Z pewnością, trzymanie pieniędzy w złocie jest czymś znacznie pewniejszym i stabilniejszym od trzymania ich w formie papierowej, kiedy to inflacja może spowodować uszczuplenie się naszego kapitału. Pamiętajmy także o tym, że cena złota bardzo mocno uzależniona jest od kursu dolara, a więc od bazowej waluty, w której złoto jest rozliczane. Śledząc trendy sprawdzajmy więc także i tę walutę. Złoto inwestycyjne starajmy się kupować tylko i wyłącznie z zaufanych i sprawdzonych źródeł, gdzie po zakupie otrzymamy wszystkie możliwe certyfikaty produktu. Unikajmy kupowania złotej biżuterii czy złotych przedmiotów- prawdziwa inwestycja w ten kruszec zaczyna się tam, gdzie mamy do czynienia z klasycznym złotem inwestycyjnym, które łatwiej jest sprzedać niż produkty personalizowane.